Предстоящ мач:

Ботев Враца - Ботев

Първомай прибра първата „Купа на Капитана“ (снимки)

турнир за Купата на капитана

„Борислав” (Първомай) спечели първото издание на турнира в памет на легендарния футболист на „Ботев” Пловдив Райко Стойнов – „Купата на капитана”. Победителите стигнаха до трофея, след като на финала се наложиха над „Ботев 2002” след изпълнение на дузпи.

Участие в турнира взеха 6 отбора от деца родени през 1999-а и 2000 година, които бяха разпределени в 2 групи. Мачовете се играха на терените на спортен комплекс „Оптимум” в Пловдив.

В група „А” се срещнаха отборите на „Спартак” Пд, „Борислав” и една от двете формации на „Ботев 2002”. Малчуганите от частната школа записаха две поражения с по 0:2, а в третата среща първомайци се наложиха над младите „гладиатори” с 2:1 и заеха първо място в потока.

В група „Б” вторият тим на „Ботев 2002” се представи далеч по-добре, записвайки победи с 2:1 над „Тракия Мастер” (Стамболийски) и с 3:0 над „Ботев” Пловдив. Загубилите завършиха наравно 2:2 помежду си и така второто място остана за момчетата от Стамболийски, заради по-добрата им голова разлика.

В двубоя за 3-то място „Спартак” разгроми „Тракия Мастер” с 5:0.

На съседния терен финалистите „Ботев 2002” и „Борислав” не успяха да си отбележат гол в редовните 2 полувремена по 15 минути и така се наложи шампионът да бъде определен с изпълнение на дузпи.

Първомайци се оказаха по-точни от бялата точка, като реализираха 4 от 5-те си удара. Малките „канарчетата” направиха един пропуск повече и се задоволиха с второто място.

За най-добър играч на турнира бе избран капитанът на победителите Георги Стойков.
Голмайсторският приз отиде при Георги Николов от „Спартак”, който отбеляза 4 гола.
Наградата за най-добър вратар прибра Рангел Рангелов от „Ботев 2002”.
Отборните и индивидуалните отличия бяха връчени от Марин Бакалов и сина на Райко Стойнов – Тони.