Предстоящ мач:

Ботев - ЦСКА 1948

Ботев - ЦСКА 1948

Борбен Ботев с равенство срещу Левски в София

Отборът на Ботев (Пловдив) показа борбен характер и не загуби визитата си над Левски в София. Срещата от 17-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на Ферарио Спасов – един от успешните треньори в историята на Ботев (Пловдив). Ферарио Спасов загиа в пътен инцидент на 11-ти ноември. Той бе два пъти начело на „канарчетата“, беше и шеф на детско-юношеската ни школа.

ПФК Ботев изказва искрени съболезнования на семейството и близките на Ферарио Спасов.

Левски поведе в резултата в 19-тата минута на мача след гол на Цунами с глава. До края на първата част и двата отбора направиха интерес за наблюдаване мач с положения и пред двете врати.

Втората част започна много силно за „канарчетата“ които веднага се втурнаха в търсене на изравнително попадение и наложиха преса над „сините“.

В 57-та мимнута, чудесен пас на капитана на отбора Ивелин Попов намери Бароан, който технично овладя топката, стреля и порази вратата на Пламен Андреев за 1-1 в мача. Над 3 минути положението бе преглеждано от системата VAR, но в крайна сметка голът бе зачетен.

В 65-тата минута на мача Патрик-Габриел Галчев посегна към Янис Карабельов в наказателното поле – Никола Попов отсъди дузпа за Ботев. Последва над 3 минутно преглеждане на ситуацията, VAR-съдията Драганов извика Попов да види ситуацията в наказателното поле, а след него Никола Попов странно отмени решението си.

Ботев продължи да диктува темпото във втората част и в 72-та минута Ивелин Попов отправи мощен удар по посока вратата на Пламен Андреев, който успя да опази вратата си суха. В 77-та минута главният съдия на двубоя Никола Попов отново предизвика дискусии, след като вместо чист фаул за Ботев отсъди нарушение за Левски. Треньорът на Ботев Душан Керкез получи жълт картон след ситуацията.

В 78-та минута Рикардиньо опита късмета си с удар извън наказателното поле, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Хидайет Ханкич.

До края на мача Ботев имаше чудесна възможност за гол след като пас на Ивелин Попов намери влезлия като резерва Мартин Секулич, който не успя да преодолее защитник на Левски, оставяйки очи в очи с Пламен Андреев.

В самия край на мача Жереми Петрис и Дилан Мертенс се спречкаха сериозно в центъра на терена, а Никола Попов показа жълти картони и на двамата футболисти.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Ивелин Попов (к), Антоан Бароан, Джеймс Ето’о, Самуел Акере, Антоан Конте, Антонио Перера, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

РЕЗЕРВИ: Даниел Кайзер, Йонас Тамм, Дилан Мертенс, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Николай Минков, Джаспър Ван Хертъм, Лъчезар Балтанов, Красиан Колев



ГЛАСУВАЙ

Избери най-добър футболист за 2024г., най-добър млад футболист за годината и гол на годината!