Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Трета победа в контролите

Ботев Пловдив записа трета поредна победа в контролите от лятната подготовка. Този път тимът на Петър Хубчев се наложи с 1:0 като гост на Видима Раковски с гол на Емил Аргиров в 78-ата минута.

Двата отбора изнесоха равностойно първо полувреме, в което действията се развиваха предимно в средата на терена. Най-добрият шанс за домакините преди почивката се откри пред Ангел Русев в 34-ата минута, когато нападателят остана очи в очи с Амбарцумян, но си поведе дълго топката и Армандо спаси.

Малко по-късно Ботев върна пропуска. Данчо Христов центрира към Петър Атанасов, халфът овладя добре, но стреля в тялото на стража Пламен Колев. Веднага след това шанс се откри и пред Николай Димитров. Защитникът получи подарък от защитата на Видима, но вратарят на домакините поправи грешката на колегите си и отново парира удара.

Веднага след подновяването на играта над Севлиево се изсипа краткотраен пороен дъжд. През второто полувреме Ботев взе инициативата и не я изпусна до края на двубоя. Въпреки това, Видима първи имаше шанс да открие секунди след подновяването на играта, когато двама футболисти се разминаха с топката на метър пред голлинията.

Ботев отговори с добър удар на Манчев от фаул, отразен със сетни сили от резервния вратар на домакините Ивайло Василев. В средата на втората част изстрел с глава на Ирфан Юсеинов – Арфата мина на сантиметри встрани от вратата. В 78-ата минута игралият като ляв бек през второто полувреме Емил Аргиров бе най-съобразителен при меле след корнер и отблизо вкара единствения гол в мача.

Видима Раковски: Колев, Панов, Бранеков, Ашимов, Игнатов, Р. Иванов, Господинов, Киков, Стойчев, Русев, Какалов (Василев, Андонов, А. Иванов, Бенгюзов, Минков, П. Иванов, Х. Кожухаров, П. Кожухаров)

Ботев: Амбарцумян, Ив. Димитров, Гаджалов, Н. Димитров, Илиев, Гуджев, Манчев, Й. Христов, Атанасов, Тимонов, Курдов (Неделев, Стефанов, Домакинов, Аргиров, Юсеинов, Асенов, Вл. Байрев)