Събития в мача

90+2' Край на мача
90' Тодор Неделев Неточен удар
85' Румен Гьонов Жълт картон
82' Стивън Петков Неточен удар
81' Серкан Юсеин Смяна - излиза
81' Кристиан Добрев Смяна - влиза
79' Стивън Петков Гол
Златната резерва на Ботев Стивън Петков отбеляза трети гол в мрежата на Витоша. Той обаче бе изработен от блестящия в тази среша Жоао, който пое топката почти от своето наказателно поле, преодоля почти целия отбор на гостите и пусна на празна врата на Стивън, който простреля стража на зелените за 3:0
77' Стивън Петков Точен удар
76' Ангел Стоянов Смяна - излиза
76' Даниел Кутев Смяна - влиза
69' Дуде Ндонгала Смяна - излиза
69' Стивън Петков Смяна - влиза
67' Лъчезар Балтанов Пропуск
Балтанов намери с глава топката след пас на Филипов от дясно, като я насочи, но тя не намери очертанията на вратата.
67' Ботев Корнер
65' Дуде Ндонгала Неточен удар
Неточен удар на Дуде преминава над вратата на Витоша.
63' Ангел Стоянов Точен удар
63' Витоша (Бистрица) Опасна атака
63' Витоша (Бистрица) Корнер
61' Григор Долапчиев Смяна - влиза
61' Даниел Пеев Смяна - излиза
61' Лъчезар Котев Жълт картон
58' Витоша (Бистрица) Блокиран удар
54' Густаво Афонсо Смяна - излиза
54' Фелипе Бризола Смяна - влиза
48' Дуде Ндонгала Пропуск
Опит за пас по въздуха успоредно на гол линията на вратата на Витоша облиза напречната греда на вратата на Василев.
47' Ботев Опасна атака
45' Начало второ полувреме
45+1' Край първо полувреме
45+1' Ботев Опасна атака
43' Лъчезар Балтанов Точен удар
Ново 100% положение пред вратата на Витоша, като този път капитана на Ботев имаше шанс да се разпише, но стражът на зелените отново бе на позиция и спаси отбора си от нов гол
36' Тодор Неделев Опасна атака
Добро взаимодействие между Неделев и Жоао. Първият центрира, прехвърляйки цялата защита на гостите, като бразилецът надбяга отбраната на зелените, но бе изпреварен от стража на Витоша.
34' Дуде Ндонгала Неточен удар
Шанс пред Дуде, който получи пас и по въздуха от Жоао и с глава прати топката над вратата на Витоша.
34' Ботев Корнер
34' Ботев Блокиран удар
33' Жоао Пауло Опасна атака
Жоао бе спънат в наказателното поле, но втора поредна дузпа не бе отсъдена
31' Лазар Марин Неточен удар
30' Ботев Корнер
30' Жоао Пауло Точен удар
Силен удар на Жоао бе спасен от вратаря на гостите.
29' Михаил Петров Смяна - влиза
29' Кристиян Узунов Смяна - излиза
25' Ботев Корнер
23' Жоао Пауло Гол
Нова брилянтна атака за Ботев завърши с гол на бразилеца Жоао Пало. След няколко паса Филипов свали на кариоката, който пусна към Балтанов на точката на дузпата. Капитанът на Ботев я успокои и я върна към Жоао, който простреля стражът на гостите за 2:0.
21' Ботев Неточен удар
19' Тодор Неделев Дузпа
Жоао бе спънат в наказателното поле на Витоша от стража на гостите и главния арбитър показа 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Тодор Нелдев, който би силно в левия ъгъл на вратата, но вратарят усети ъгъла и успя да го парира.
17' Ботев Корнер
14' Тодор Неделев Пропуск
Нов шанс пред Ботев. Жоао видя свободния Дуде отляво и го изведе, а той от своя страна пусна диагонален пас към връхлитащия Неделев, който обаче не успя да достигне бързата топка и тя излезе в аут.
12' Жоао Пауло Точен удар
Шанс пред Жоао да удвои резултата за "жълто-черните". След като получи пас от ляво, бразилецът стреля силно фронтално срещу вратата на Витоша, но стражът боксира.
11' Ботев Опасна атака
6' Тодор Неделев Гол
Неделев извежда "канарчетата" напред в резултата. След пряк свободен удар номер 8 изпрати топката в далечния ъгъл на вратата Василев.
6' Кристиян Узунов Жълт картон
4' Витоша (Бистрица) Греда
Груба грешка в защитата на Ботев. След пряксвободен удар отляво, топката бе пратена по земя към близката греда, Дуде обаче остави топката да мине покрай него, а притичалият нападател отправи удар, който за късмет се отби в гредата и излезе в аут.