Събития в мача

90+2' Край на мача
90' Ботев Неточен удар
87' Тодор Неделев Гол
Ботев Пловдив отбеляза пети кинжален гол в мрежата на гостите. След добра игра на Тони Тасев, който запази топката и пусна пас към Неделев, техничаря отправи силен удар, а топката попадна в долния ляв ъгъл на вратата на Литекс
86' Тихомир Тодоров Смяна - влиза
85' Христо Кирев Смяна - излиза
82' Тодор Неделев Неточен удар
80' Тони Тасев Опасна атака
79' Ботев Опасна атака
76' Литекс Неточен удар
76' Литекс Блокиран удар
76' Литекс Опасна атака
71' Густаво Афонсо Смяна - излиза
70' Кристиан Добрев Смяна - влиза
69' Ботев Пропуск
69' Тони Тасев Смяна - влиза
69' Дуде Ндонгала Смяна - излиза
67' Мартин Симеонов Смяна - влиза
66' Ивайло Раденцов Смяна - излиза
66' Иван Иванов Червен картон
66' Иван Иванов Жълт картон
64' Стивън Петков Гол (дузпа)
Стивън Петков отбеляза хеттрик, след реализираната дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Густаво
63' Ботев Дузпа
Фаул срещу Густаво в наказателното поле и главният арбитър отсъди 11 метров наказателен удар.
62' Алваро Юлиано Смяна - влиза
62' Фелипе Бризола Смяна - излиза
61' Ботев Точен удар
58' Тодор Неделев Точен удар
55' Ивайло Раденцов Греда
Раденцов завъртя добре топката и прехвърли Кайзер, като нацели напречната греда на вратата му, след това няколко футболиста играха с глава, но не отправиха удар към вратата.
52' Ботев Блокиран удар
45' Начало второ полувреме
45+2' Край първо полувреме
45' Фелипе Бризола Гол
Бризола прави резултата класически в последната минута на полувремето с диагонален удар от границата на наказателното поле.
33' Ботев Пропуск
31' Иван Иванов Жълт картон
29' Стивън Петков Гол
Стивън бележи безпощадно втори гол в мрежата в рамките на 30 минути. Неделев получи добър пас от дясно, тръгна рейд, като стигна до вратата можепе да бие, но избра да подаде към Петков, който без проблеми я вкара във вратата за 2:0
26' Литекс Корнер
26' Георги Търтов Смяна - влиза
26' Тонислав Йорданов Смяна - излиза
24' Ботев Пропуск
24' Тодор Неделев Пряк свободен удар
Неделев центрира директно във вратата на Литекс, като от задна греда се разминаха няколко футболиста в жълто-черно
22' Фелипе Бризола Точен удар
Веднага след пропуска на Дуде, Бризола стреля силно от границата на наказателното поле, но стражът отново се намеси и изби.
21' Дуде Ндонгала Пропуск
Дуде се озова сам срещу вратаря на Литекс Вълков, но не успя да го преодолее.
17' Методи Костов Жълт картон
15' Стивън Петков Гол
Ботев Пловдив повежда в резултата с гол на титуляра в този мач - Стивън Петков. Дуде центрира от ляво и сложи топката на главата на тара, който само я насочи за 1:0
11' Ботев Неточен удар
8' Ботев Пропуск
8' Стивън Петков Пропуск
Първа 100% възможност за Ботев се откри пред Стивън Петков. Канарчетата приспаха Литекс с няколко паса пред наказателното поле, като Панов бе изведен отдясно и пусна успореден на гол линията пас, където Петков с шпагат се опита да я засече в опразнената врата, но се размина от нея.
4' Лъчезар Балтанов Пряк свободен удар
Балтанов отправи слаб удар към наказателното поле насочен към Стивън Петков, но топката не достигна до тарана на канарчетата!