Събития в мача

90+1' Край на мача
90' Тони Тасев Опасна атака
Добра атака за Ботев, която завърши с опит за голов пас на Тони Тасев към Стивън Петков, но Иванов успя да пресече паса.
83' Радослав Терзиев Пропуск
Многоходова атака на Ботев, която завърши с удар с глава на Терзиев. След центрирането отдясно в наказателното на Етър имаше повече футболисти в жълто, отколкото в лилаво, но ударът на канарчетата попадна право в ръцете на вратаря.
81' Ботев Отменен гол
78' Тони Тасев Смяна - влиза
77' Густаво Афонсо Смяна - излиза
69' Ботев Опасна атака
68' Сашо Александров Жълт картон
67' Тодор Неделев Неточен удар
Удар на Неделев, мина встрани от вратата на Христо Иванов.
66' Стивън Петков Смяна - влиза
65' Фернандо Виана Смяна - излиза
63' Фернандо Виана Пропуск
Нова добра атака на Ботев, този път изцяло с бразилски акцент. Алфонсо нахлу по лявото крило и пусна успореден на гол линията пас, като Виана успя да бие, но Иванов парира удара.
60' Иван Скерлев Червен картон
Скерлев застана на пътя на Неделев, който ако го бе преодолял излизаше сам срещу Иванов. Футболистът на Етър получи втори жълт картон и пое към съблекалнята, както през първата част това направи и Серкан от Ботев!
54' Цветомир Тодоров Смяна - влиза
54' Иван Вълчанов Смяна - излиза
52' Фелипе Бризола Смяна - влиза
52' Дуде Ндонгала Смяна - излиза
49' Цветомир Панов Гол
Панов прави преднината на Ботев класическа. Номер 2 нахлу отдясно на вратата на Иванов и с диагонален удар вдигна Пловдив на крака!
47' Етър 1924 Вт Корнер
47' Етър 1924 Вт Точен удар
Удар към вратата на Ботев, Чворович обаче е стабилен и избива в ъглов удар.
47' Иван Петков Смяна - влиза
46' Яни Пехливанов Смяна - влиза
46' Пламен Гълъбов Смяна - излиза
46' Йордан Апостолов Смяна - излиза
45' Начало второ полувреме
45+2' Край първо полувреме
45' Етър 1924 Вт Корнер
43' Иван Вълчанов Пряк свободен удар
Удар от границата на наказателното поле, топката се удари в стената и излезе в ъглов удар.
42' Етър 1924 Вт Точен удар
40' Ботев Пропуск
36' Йордан Апостолов Жълт картон
32' Тодор Неделев Неточен удар
Хубавите и опасни положения пред вратата на Етър се редят буквално всяка минута. След добра игра на Виана, топката бе подадена към Неделев, който проби отдясно през защитата и със силен удар пробва да се разпише, но топката мина на сантиметри от напречната греда на вратата на Христо Иванов.
30' Цветомир Панов Неточен удар
Ботев можеше за малко да отбележи трети гол в мрежата на Етър. Панов получи пас отдясно, нахлу необезпокояван до вратата и когато всички очакваха да подаде, той стреля към близкия ъгъл, а топката облиза гредата на вратата на Иванов.
29' Серкан Юсеин Червен картон
Втори жълт картон за Серкан. Голмайсторът пое рано към съблекалнята.
26' Дуде Ндонгала Гол
2:0 ДУДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ бележи страхотен втори гол в мрежата на Етър. В типично свой стил Дуде преодоля защитата на гостите от ляво и с техничен прехвърлящ удар от около 25 метра прати топката неспасяемо в мрежата на Христо Иванов в горния ляв ъгъл.
25' Тодор Неделев Неточен удар
17' Серкан Юсеин Жълт картон
13' Етър 1924 Вт Неточен удар
10' Ботев Блокиран удар
10' Иван Скерлев Жълт картон
10' Ботев Опасна атака
7' Серкан Юсеин Гол
Страхотен гол за Ботев. След разбъркване пред вратата на Етър и няколко насочени топки към наказателното поле, кълбото попадна в Серкан, който от въздуха я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Етър за радост на препълнените трибуни на базата.
7' Етър 1924 Вт Фаул
Фаул срещу Дуде в ляво от вратата на Етър.
4' Етър 1924 Вт Корнер
4' Етър 1924 Вт Пропуск
Няколко футболисти в лилаво се разминаха с топката пред вратата на Ботев
4' Йордан Апостолов Точен удар
След ъглов удар от дясно на вратата на Чворович топката попадна на гърдите на Йордан Апостолов, който от въздуха би параболично и за малко да прехвърли стража на "жълто-черните", който изби в нов ъглов удар.
3' Етър 1924 Вт Корнер
0' Етър 1924 Вт Точен удар