"А" група, 2017/18, 14 кръг, 27.10.2017 19:45

минута на мача: FT

Ботев

Събития в мача

90+6' Край на мача
90+2' Пирин (Бл) Блокиран удар
90+1' Пирин (Бл) Пропуск
88' Фелипе Бризола Смяна - излиза
87' Тони Тасев Смяна - влиза
87' Конър Хендерсън Смяна - влиза
86' Тодор Паланков Смяна - излиза
84' Дуде Ндонгала Смяна - излиза
84' Лазар Марин Смяна - влиза
83' Ботев Точен удар
82' Пирин (Бл) Пропуск
80' Ботев Корнер
78' Тодор Неделев Греда
Неделев се откри на добра позиция и стреля необезпокояван от точката на дузпата, но стражът на зелените се разтегна, топката се отби в гредата и излезе в ъглов удар.
74' Стивън Петков Гол
Златната резерва на Ботев успява отново да зарадва феновете на клуба с нов гол буквално минути, след като влезе на мястото на Виана. Стивън успя да засече подадена към него топка от Минев с глава и да изведе "жълто-черните" напред в резултата.
70' Стивън Петков Смяна - влиза
70' Фернандо Виана Смяна - излиза
69' Радослав Терзиев Неточен удар
След центриране от пряксвободен удар топката бе пратена на задна греда, където Радослав Терзиев се извиси, но прати топката встрани от вратата на Макенджиев
66' Пирин (Бл) Опасна атака
65' Пирин (Бл) Блокиран удар
64' Радослав Терзиев Точен удар
63' Ботев Корнер
62' Ботев Опасна атака
57' Дуде Ндонгала Точен удар
Първо опасно положение за второто полувреме. Дуде се добра до границата на наказателното поле и стреля силно, но вратарят успя да избие, а топката след като образува парабула нацели и напречната греда.
55' Дуде Ндонгала Неточен удар
51' Пирин (Бл) Опасна атака
45' Начало второ полувреме
45+2' Край първо полувреме
45' Лъчезар Балтанов Жълт картон
38' Ботев Опасна атака
34' Лъчезар Балтанов Пропуск
След ъглов удар топката бе пратена към Балтанов, който успя да я засече, но с върха на крака си с гръб и не успя да я прати към опразнената врата на Пирин
34' Ботев Корнер
34' Ботев Блокиран удар
33' Пирин (Бл) Засада
30' Ботев Точен удар
28' Тодор Неделев Жълт картон
22' Тодор Неделев Гол
Неделев връща Ботев в мача след гол от заучено положение. След пряксвободен удар топката бе подадена от Дуде надясно към оставения непокрит номер 8, който я пое и с няколко движения излъга защитата на Пирин, като прати топката в далечния ъгъл за 1:1.
20' Фелипе Бризола Точен удар
След многоходова атака Бризола получи пас отдясно на границата на наказателното поле, като стреля към близкия ъгъл, но вратарят внимаваше и улови.
18' Ботев Опасна атака
13' Тодор Неделев Блокиран удар
12' Йордан Минев Пропуск
Пропуск пред вратата на домакините. Минев бе изведен отляво, можеше да бие директно, но избра да търси нападателите пред вратата на Макенджиев, но топката не успя да стигне до тях, след като му бе избита.
10' Дуде Ндонгала Точен удар
Удар на Дуде от 25 метра фронтално срещу вратата, топката обаче бе слаба и не затрудни вратаря на зелените.
7' Станислав Костов Гол
Пирин повеждат в резултата с ранен гол при първата си атака пред вратата на "канарчетата". Аймен Суда центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Станислав Костов бе оставен непокрит и отблизо вкара топката във вратата на Иван Чворович.
5' Фернандо Виана Опасна атака