Събития в мача

90+3' Край на мача
88' Ботев Корнер
87' Ботев Корнер
87' Ботев Опасна атака
86' Ботев Опасна атака
86' Локомотив (Пд) Блокиран удар
84' Ботев Точен удар
83' Йордан Минев Смяна - излиза
принудителна смяна в състава на Ботев, след като Минев получи контузия
83' Лазар Марин Смяна - влиза
79' Дуде Ндонгала Гол
Ботев поведе с класически резултат след нов гол, този път на Дуде. След бърза атака развила се в центъра Балтанов разтегна към Дуде в ляво, който стигна до наказателното и стреля по диагонал в далечния ъгъл, а топката мина през ръцете на Пиргов. Браво, канари!
77' Ванчо Траянов Червен картон
Втори груб фаул на Траянов, който фаулира Панов в гръб и заслужено пое към съблекалнята.
76' Локомотив (Пд) Блокиран удар
74' Димитър Велковски Смяна - влиза
74' Пауло Серджо Смяна - излиза
72' Ботев Корнер
72' Тодор Неделев Пропуск
Уникален пропуск пред вратата на Локомотив, топката премина през почти всички играчи в предна линия и на опразнена врата тя излезе в ъглов удар, след като Пиргов успя да я избие.
71' Ботев Засада
70' Ванчо Траянов Жълт картон
70' Ботев Засада
68' Локомотив (Пд) Корнер
68' Халед Аяри Смяна - излиза
68' Дино Мартинович Смяна - влиза
64' Локомотив (Пд) Неточен удар
64' Локомотив (Пд) Опасна атака
62' Ботев Корнер
62' Ботев Пропуск
61' Стивън Петков Смяна - влиза
61' Густаво Афонсо Смяна - излиза
58' Симеон Райков Неточен удар
Удар от пряк свободен удар на на Райков, топката минава високо над вратата.
56' Веселин Марчев Смяна - излиза
55' Димо Бакалов Смяна - влиза
55' Ивайло Марков Жълт картон
51' Тодор Неделев Гол (дузпа)
Неделев пусна елегантно топката в десния ъгъл на вратата на Пиргов, който се излъга и скочи в противоположния. Дузпата бе за игра с ръка, след удар с глава на Терзиев, а Ивайло Марков спря влизащата във вратата топка с ръка.
50' Тодор Неделев Дузпа
50' Ботев Корнер
50' Ботев Опасна атака
45' Начало второ полувреме
45+1' Край първо полувреме
40' Локомотив (Пд) Пропуск
36' Пламен Крумов Жълт картон
30 минути от началото на мача, Ботев води само 1 :0, а определено е по-активният отбор на терена, като можеше да вкара още 2 гола в мрежата на своя съперник.
32' Густаво Афонсо Точен удар
След бърза атака по дясното крило топката бе пратена към Балтанов, който стреля с глава, но право в ръцете на Пиргов.
27' Дуде Ндонгала Опасна атака
25' Лъчезар Балтанов Точен удар
Грешка в защитата на Локо, позволи след няколко асистенции в жълто-черно да бъде изведен Балтанов, който се изправи очи в очи с Пиргов, но прати топката директно в тялото му, след което и Густаво опита удар с глава, но отново във вратаря.
24' Тодор Неделев Неточен удар
Силен изстрел на Неделев от границата на наказателното поле от дясно, топката мина встрани от вратата на гостите
24' Дуде Ндонгала Неточен удар
20' Тодор Неделев Пряк свободен удар
Директен изстрел на Неделев към Пиргов, топката се топна пред вратаря, който успя да улови.
20' Ботев Точен удар
20' Фелипе Бризола Точен удар
Страхотен удар на Бризола, който Пиргов за малко да изпусне и да инкасира втори гол във вратата си.
19' Локомотив (Пд) Пропуск
18' Локомотив (Пд) Корнер
18' Локомотив (Пд) Неточен удар
17' Локомотив (Пд) Опасна атака
14' Густаво Афонсо Гол
Ботев поведе в резултата чрез новото си попълнение Густаво, който отбеляза и първия си гол с екипа на Ботев. Бразилецът получи извеждащ пас, преодоля стражът на гостите и без проблеми мушна топката във вратата му за 1:0
12' Меледже Омнибес Неточен удар
Първо Неделев изсипа топката в полето на гостите от фаул, топката бе изчистена към Меледже, който стреля от 35 метра, а топката мина на сантиметри от вратата.
10' Дуде Ндонгала Точен удар
Нова опасна атака на "канарчетата", която премина от дясно и се пренесе в лявата част пред вратата на Локомотив. Дуде бе награден с пас почти останал сам срещу Пиргов, но слабият удар и малкият ъгъл към вратата му не позволиха на крилото да го приниже.
9' Локомотив (Пд) Неточен удар
8' Локомотив (Пд) Опасна атака
8' Локомотив (Пд) Корнер
6' Густаво Афонсо Жълт картон
За симулация в полето на гостите
5' Густаво Афонсо Опасна атака
Първа многоходова атака за възпитаниците на Николай Киров и опасност пред вратата на Пиргов, при която обаче не се стигна до удар към неговата врата. Първа Балтанов чукна малко по силно топката към Неделев пред вратата на Локо, който я догони и центрира , Густаво я свали към Бризола, който отново му я върна, а новото попълнение бе спънат.
105-то дерби на Пловдив се играе пред празни трибуни заради наказанието на "жълто-черните' от мача с Левски