Събития в мача

90+20' Край на мача
90+18' Пламен Димов Гол (изп на дузпи)
90+16' Козмин Моци Гол (изп на дузпи)
90+15' Фелипе Бризола Гол (изп на дузпи)
90+14' Анисе Абел Гол (изп на дузпи)
90+13' Виктор Генев Гол (изп на дузпи)
90+12' Натанаел Пимиента Гол (изп на дузпи)
90+11' Фернандо Виана Гол (изп на дузпи)
90+10' Вандерсон Гол (изп на дузпи)
90+9' Лъчезар Балтанов Гол (изп на дузпи)
90+8' Марселиньо Пропуск (изп на дузпи)
90+7' Начало дузпи
90+4' Край на второ полувреме
5 минути продължение
Ако двата отбора завършват наравно продължение няма да има, а ще се премине директно към изпълнение на дузпи
86' Лудогорец Блокиран удар
86' Тодор Неделев Смяна - излиза
Принудителна смяна в състава на Ботев. Неледев излезе заради контузия
85' Алваро Юлиано Смяна - влиза
83' Ботев Опасна атака
80' Ботев Засада
79' Лудогорец Неточен удар
78' Жуниор Кишада Смяна - влиза
77' Клаудиу Кешерю Смяна - излиза
75' Лудогорец Корнер
75' Лудогорец Блокиран удар
75' Вирджил Мисиджан Смяна - излиза
74' Жоао Пауло Смяна - влиза
72' Крум Стоянов Неточен удар
Отлична игра на Лъчо Балтанов в средата на терена, като успя да открадне топката, след което Неделевизведе напред Крум Стоянов. Защитникът успя да стреля през защитата на зелените, но топката излезе в аут, минавайки близо до вратата на Лудогорец.
70' Лудогорец Корнер
69' Меледже Омнибес Жълт картон
68' Лудогорец Корнер
67' Лудогорец Блокиран удар
66' Ботев Опасна атака
63' Ботев Пропуск
63' Светослав Дяков Жълт картон
62' Лудогорец Корнер
61' Крум Стоянов Смяна - влиза
61' Серкан Юсеин Смяна - излиза
57' Фернандо Виана Пропуск
Ботев Пловдив пропуска да излезе отново напред в резултата. След центриране в полето на зелените от Панов, топката стигна до Виана, който стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб на Броун.
54' Тодор Неделев Пряк свободен удар
Изстрел на Неделев, този път малко не му достигна да отбележи за втори път в мрежата на Лудогорец
52' Лудогорец Неточен удар
52' Лудогорец Пропуск
52' Лудогорец Корнер
51' Лудогорец Пропуск
51' Ботев Опасна атака
49' Тони Тасев Смяна - излиза
49' Меледже Омнибес Смяна - влиза
47' Вандерсон Гол
Вандерсон изравнява резултата с диагонален удар по земя
45' Начало второ полувреме
45+3' Край първо полувреме
45+2' Лудогорец Пропуск
45+1' Лудогорец Греда
45+1' Лудогорец Пропуск
44' Лудогорец Корнер
44' Лудогорец Блокиран удар
42' Ботев Точен удар
41' Лудогорец Неточен удар
41' Лудогорец Корнер
39' Натанаел Пимиента Жълт картон
39' Фелипе Бризола Жълт картон
Бризола и Натанаел получиха официални предупреждения. Двамата играчи се сблъскаха на терена, а после продължиха сборичкването си.
36' Лудогорец Неточен удар
31' Лудогорец Корнер
30' Лудогорец Пряк свободен удар
Нов пряк свободен удар, този път от ляво, като след него последва ъглов удар за символичните домакини.
30' Лудогорец Пропуск
29' Марселиньо Греда
Късмет за Ботев в тази ситуация, която бе идентична от тази с гола на Неделев. Марселиньо изпълни силно пряк свободния удар, който нацели страничния стълб отби се в тялото на Кайзер и излезе от гол линията на Ботев.
26' Ботев Опасна атака
25' Клаудиу Кешерю Жълт картон
24' Ботев Опасна атака
24' Лудогорец Блокиран удар
19' Лудогорец Блокиран удар
17' Тодор Неделев Гол
Ботев повежда в резултата с гол - красавец на Тодор Неделев. Номер 8 изпълни по блестящ начин пряк свободният удар право в горния десен ъгъл на вратата на Броун за 0:1
Двама футболисти лежат на тревата пред и в наказателното поле на Лудогорец.
15' Ботев Пропуск
14' Фернандо Виана Неточен удар
13' Пламен Димов Жълт картон
13' Пламен Димов Фаул
Фаул в средата на терена от Димов в краката на Анисе, главният арбитър му показа веднага официално предупреждение.
10' Лазар Марин Точен удар
Ботев Пловдив се е настанил трайно в половината на Лудогорец и се опитва да се пробие защитата на зелените. В една от атаките на пловдивчани Марин изпробва силен удар от около 25 метра по диагонал по земя, който Броун успя да избие с мъка.
10' Тодор Неделев Опасна атака
7' Ботев Опасна атака
6' Фернандо Виана Опасна атака
5' Марселиньо Засада
5' Лудогорец Неточен удар
Първи удар към вратата на Ботев пазена от Кайзер, топката минава встрани от нея, но страничния рефер бе маркирал и засада на Марселиньо
1' Тодор Неделев Атака
Първо извеждащо подаване на Неделев към Тони Тасев, който обаче не успя да успокои топката и бе пресиран от вратаря на Лудогорец и топката излезе в аут.
Точно 1 час ни дели от втория пореден финал с тима на Лудогорец това лято. Само преди 2 месеца "жълто-черните" пронизаха зелените от Разград с 2:1 и грабнаха Купата на България под носа им. Време е за Суперкупата!