Събития в мача

90+4' Край на мача
84' Тодор Неделев Гол
Тодор Неделев бележи втория си гол в мача и 7-ми за "жълто-черния" отбор
83' Антонио Вутов Гол
Вутов с втори гол в мача
80' Кристиан Добрев Гол
Още с първото си докосване, както направи и Вутов, и Крис Добрев се разписва в мрежата на Монтана за 5:1
78' Крум Стоянов Смяна - излиза
78' Кристиан Добрев Смяна - влиза
74' Тодор Неделев Гол
Страхотна контра за Ботев и отлична игра в нападение на "жълто-черните" магьосници. Лъчо Балтанов проби отдясно и изведе добре Вутов, който можеше да стреля, но предпочете да пропусне топката на Неделев, който на празна врата не сбърка за 4:1
73' Андреас Васев Смяна - излиза
73' Монтана Неточен удар
70' Саер Сане Гол
Монтана намалят резултата чрез нападателя си Саер Сане.
69' Омар Косоко Смяна - излиза
69' Лазар Марин Смяна - влиза
62' Монтана Корнер
59' Антонио Вутов Гол
Ботев направи класически резултата в 60-та минута. Още с първото си докосване таранът вкара красив прехвърлящ гол в мрежата на гостите за 3:0
59' Серкан Юсеин Смяна - излиза
59' Антонио Вутов Смяна - влиза
56' Монтана Засада
56' Саер Сане Отменен гол
Саер Сене праща топката във вратата на Ботев, но Саер Сене е зад последния в отбраната и голът не е зачетен заради засада.
53' Монтана Блокиран удар
53' Ботев Пропуск
53' Омар Косоко Пропуск
Невероятен пропуск на Косоко. Тодор Неделев го намери точно пред вратаря, последва битка за топката и нападателят бе блокиран.
50' Фелипе Бризола Неточен удар
Бризола проби сам по лявото крило, навлезе фронтално срещу вратата и опита диагонален удар по посока на горния ляв ъгъл на вратата на Мийд, който мина на сантиметри от вратата.
45' Начало второ полувреме
45+2' Край първо полувреме
43' Монтана Опасна атака
42' Монтана Неточен удар
42' Виктор Генев Жълт картон
40' Монтана Опасна атака
38' Монтана Неточен удар
37' Ботев Опасна атака
36' Омар Косоко Пропуск
Пропуск пред вратата на Монтана, Косоко се озова сам срещу Мийд, но би право в него и не успя да сложи тройката на таблото.
35' Ботев Неточен удар
34' Монтана Точен удар
34' Монтана Корнер
27' Лъчезар Балтанов Гол
Канарчетата удвояват преднината си след почти 30 минути игра. Крум Стоянов проби отляво и подаде към Лъчезар Балтанов, който засече в мрежата на Монтана за 2:0.
21' Ботев Пропуск
21' Ботев Корнер
17' Цветомир Панов Точен удар
16' Тодор Неделев Точен удар
12' Ботев Корнер
11' Цветомир Панов Блокиран удар
Отлично взаимодействие на топката на Неделев с Панов, като последният нахлу в полето на Монтана и пусна успореден на гол линията пас по въздух, като точно преди топката да стигне до негов съотборник бе избита от футболист в синьо.
10' Монтана Неточен удар
9' Омар Косоко Неточен удар
Лъчо Балтанов се пребори за топката малко след центъра на терена и пусна надясно към Косоко, който опита нещо средно между центриране в наказателното поле и прехвърлящ удар, който в крайна сметка излезе в аут.
5' Крум Стоянов Гол
Ботев повежда с бърз гол на Крум Стоянов. Бранителят нахлу в пеналта на Монтана и отблизо, макар от малък ъгъл, пропуши топката във вратата на гостите за радост на многохиляден жълто-черен Пловдив.
4' Омар Косоко Пропуск
След многоходова атака топката бе пусната през центъра към Косоко, който излизаше сам срещу вратаря на Монтана, но се оплете в топката, която остана зад него и не успя да отправи удар на метри от вратата на гостите.
3' Ботев Опасна атака
2' Омар Косоко Отменен гол