Контролни срещи, 2016/17, 1 кръг, 24.01.2017 15:00

минута на мача: FT

Budapest Honvéd FC

Събития в мача

90+1' Край на мача
89' Budapest Honvéd FC Неточен удар
84' Budapest Honvéd FC Гол
Нелогично на фона на случващото се на терена след почивката Хонвед успя да отбележи втори гол. След атака по левия фланг и ниско центриране в наказателното поле играч на унгарците засече топката във вратата на Георги Георгиев.
84' Budapest Honvéd FC Жълт картон
Официално предупреждение на футболист на противника за бавене на играта
83' Иван Кирев Отменен гол
Иван Кирев вкара краси гол, но реферът не зачете попадението заради фаул в нападение на друг футболист в "жълто-черно"
78' Иван Кирев Блокиран удар
Удар на Иван Кирев е блокиран след шпагат на защитник.
76' Петър Чалъков Смяна - влиза
76' Серкан Юсеин Смяна - излиза
75' Атанас Ташолов Смяна - влиза
В игра на мястото на Панов и Терзиев се появиха Никола Марин и Атанас Ташолов
74' Никола Марин Смяна - влиза
74' Цветомир Панов Смяна - излиза
73' Радослав Терзиев Смяна - излиза
72' Крум Стоянов Неточен удар
Левият защитник на "жълто-черните" премина около 60-70 метра с топка в крака преди да стреля с десния крак от границата на наказателното поле и той обаче нямаше шанс, след като топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Хонвед.
66' Иван Кирев Пропуск
Неделев изведе Иван Кирев зад защитата, но ударът на 18-годишния нападател бе спрян от плонжа на вратаря на унгарския отбор.
65' Иван Кирев Смяна - влиза
64' Борис Тютюков Смяна - излиза
61' Радослав Апостолов Смяна - влиза
61' Меледже Омнибес Смяна - излиза
61' Кристиан Добрев Смяна - влиза
61' Лазар Марин Смяна - излиза
57' Рангел Игнатов Жълт картон
55' Рангел Игнатов Точен удар
19-годишният нападател стреля слабо в левия крак в ръцете на вратаря секунди по-късно получи официално предупреждение за разкарване на топката.
55' Серкан Юсеин Неточен удар
Нов шанс за Серкан, който стреля малко преди наказателното поле с глава, но топката мина встрани от вратата.
54' Серкан Юсеин Неточен удар
Неделев центрира в наказателното поле, Серкан засече на скорост с глава топката, но ударът му мина над вратата.
51' Тодор Неделев Засада
Неделев изведе отлично Рангел Игнатов пред вратата на противника, но младия състезател се е намирал в положение на засада.
След близо три минутно прекъсване играта е подновена
Играта е временно спряна за оказване на медицинска помощ на състезател на Хонвед
47' Серкан Юсеин Неточен удар
Добра продължителна атака на "канарчетата", при която Неделев намери свободния пред наказателното поле Серкан Юсеин, който получи време да се приготви за стрелба към вратата, но ударът му премина встрани от лявата греда.
47' Рангел Игнатов Смяна - влиза
47' Милко Георгиев Смяна - излиза
47' Даниел Златков Смяна - влиза
47' Кристиан Димитров Смяна - излиза
45' Начало второ полувреме
45+1' Край първо полувреме
40' Меледже Омнибес Жълт картон
Първи санкциониран състезател в мача. Меледже получава официално предупреждение за оспорване на съдийско решение.
39' Тодор Неделев Точен удар
Неделев центрира от фаул в наказателното поле на Хонвед, до топката обаче достигна първи стражът на противника, който запази вратата си суха.
33' Тодор Неделев Неточен удар
Страхотно изпълнение на Тодор Неделев. Капитанът на Ботев отне се преса топката пред наказателното поле и опита прехвърлящ удар, след който топката мина на сантиметри встрани от вратата.
29' Budapest Honvéd FC Гол
Символичните гости повеждат в резултата в 29-та минута след статично положение. Центриране от фаул в близост до флагчето за изпълнение на корнер е засечено с глава и Хонвед излиза напред в резултата.
28' Ботев Корнер
26' Лазар Марин Опасна атака
Опасна атака за Ботев по десния фланг, където топката получи Борис Тютюков и с успореден пас намери зад защитата Лазар Марин, който си скъси ъгъла с поемането на топката и успя да спечели само корнер.
23' Budapest Honvéd FC Греда
Центриране от десния фланг по атаката на Хонвед е засечена във въздуха от нападател на унгарците, който с глава изпрати топката в десния страничен стълб на вратата на Георгиев.
18' Тодор Неделев Свободен удар
Неделев центрира в полето на противника, но защитник изби топката от своето наказателно поле.
16' Budapest Honvéd FC Точен удар
Точен удар на състезател на унгарския отбор, Георгиев спасява.
15' Тодор Неделев Точен удар
Тодор Неделев шутира извън наказателното поле, вратарят на унгарците изби удара, след което топката попадна в Борис Тютюков, но добавката на младия нападател премина встрани от вратата.
13' Budapest Honvéd FC Точен удар
Радослав Терзиев сгреши при опита си да върне с глава към вратаря Георгиев, което позволи на футболист на Хонвед да се озове сам срещу стража, но Георгиев показа рефлекси и избива топката.
13' Budapest Honvéd FC Опасна атака
6' Крум Стоянов Неточен удар
3' Борис Тютюков Опасна атака
Опит за диагонален удар от около 20 метра на Борис Тютюков, който не представлява опасност за вратаря на унгарския отбор.
Срещата ще започне с едноминутно мълчание в памет на жертвите от катастрофата с унгарския автобус в Италия преди 3 дни, в която загинаха 16 деца а други 28 бяха ранени. Автобусът е превозвал ученици от Унгария, но се е ударил в стълб на изхода на магистралата край Верона и след това е избухнал в пламъци. В него са пътували учениците на възраст от 14 до 18 години заедно с техните наставници. Вчера бе ден на траур за Унгария.
Включилият се с двуседмично закъснение в подготовката Фелипе Бризола ще трябва да навакса с кондиционната си форма преди да влезе в игра. Бразилецът също пропусна голяма част от есента заради травма в коляното и също като Балтанов все още не е готов да се появи в игра. Омар Косоко няма да бъде на разположение за първата контрола заради болки в ахилеса.
Както е известно капитанът на "канарчетата" пропусна целия есенен дял от сезона заради операция на коленни връзки и треньорският щаб няма да форсира връщането му в игра. Лъчо тренира с отбора, но все още му липсва практиката в игрова обстановка, която ще бъде възстановена първо чрез тренировки и едва след това с участие в контролите.
На трима от своите футболисти няма да може да разчита старши-треньорът на "Ботев" Николай Киров в първия неофициален двубой за годината. Това са Лъчезар Балтанов, Омар Косоко и Фелипе Бризола
"Ботев" излиза срещу "Хонвед" днес, 24 януари от 15:00 часа (българско време). Унгарците заемат третата позиция в местното първенство, с равни точки с първите два отбора в дивизията.