Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Четири „канарчета“ играха в контрола на Раковски, Мацата бележи

Четирима футболисти на Ботев взеха участие в приятелския мач между отборите на Раковски и Етър, който се проведе в петък на обед в Коматево. Мъри Стоилов пусна в състава на сателита да трупат игрова практика Тодор Неделев, Мариян Огнянов, Сивард Спрокел и вторият вратар Росен Андонов

Както е известно, първите двама нямат участие в официален мач повече от два месеца, в които се възстановяваха от операции, докато за последните два мача срещу Черно море и Черноморец холандският защитник записа едва няколко минути на терена в двубоя с бургазлии, а освен това е и наказан за гостуването на Славия.

Спарингът, който бе ръководен от елитния рефер Георги Кабаков, завърши при резултат 2:2, като попаденията за Раковски бяха дело на Мариян Огнянов и Серкан Юсеин. Мацата и Тошко записаха около 60 минути на терена, а Спрокел и Росен Андонов играха само през първото полувреме