Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев разгроми Локомотив (Сф) и ще се бори за Европа

Ботев (Пловдив) завърши редовния дял от шампионата с разгромна победа с 4:0 над Локомотив (София). Срещата се игра на стадион „Локомотив“ в столичния квартал Надежда. С успеха „канарчетата“ си гарантираха и 7-ата позиция при разделянето на шампионата и ще се борят за бараж за Европа.

Под проливния дъжд в столицата момчетата на Душан Керкез започнаха силно двубоя. Още до 10‘ Мохамед Брахими на два пъти пробва късмета си, но не успя да се разпише.

В 16‘ Йонас Там също имаше добра възможност след изпълнение на корнер и удар с глава. И неговият опит обаче не намери вратата на Локомотив (София).

Все пак само минути по-късно натискът на Ботев даде резултат. Уме Емануел се възползва от перфектен пас на Костас Балоянис в наказателното поле и реализира за 1:0 в 19‘.

До почивката „жълто-черните“ успяха и да удвоят аванса си, като отново Уме се оказа в прегръдките на своите съотборниците. Неуспешно статично положение на Локомотив завърши с открадната топка в центъра и контраатака за Ботев. След перфектно преценен пас на Джеймс Ето’о Уме Емануел се оказа сам срещу вратаря на домакините и хладнокръвно се разписа за 2:0.

За нигериеца това беше 3-и гол в последните 2 мача, след като точно той донесе победата над ЦСКА в първия полуфинал между двата тима за Купата на България. От началото на сезона Уме вече има 6 попадения в шампионата и общо 8 през сезона.

И въпреки че крилото на Ботев не завърши хеттрика си през втората част, то след почивката под светлината на прожекторите попадна Дилан Мертенс.

В 65‘ появилият се от пейката Мартин Секулич показа индивидуална класа, преодоля съперник и комбинира с Брахими, който елегантно постави топката на пътя на Мертенс. От границата на наказателното поле халфът не сбърка и се разписа за 3:0.

Буквално само 2‘ по-късно Мертенс отново беше точен. Шеметен негов удар завърши във вратата за 4:0, което се оказа и крайният резултат в двубоя. Добрата форма на нидерландецът също беше затвърдена, като той има 3 гола в последните 3 мача.

Така Ботев е непобеден във вече 6 поредни срещи от всички турнири, а в този период дори няма и допуснат гол. „Канарчетата“ заеха 7-о място в класирането с 44 точки от 30 мача. До края на сезона Ботев ще е в една група с ЦСКА 1948, Арда и Славия и ще опитва да запази позицията си, която дава право на участие в бараж за Европа.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич – 17. Николай Минков, 5. Йонас Тамм, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис (75‘ – 18. Димитър Папазов) – 15. Джеймс Ето’о, 6. Дилан Мертенс (81‘ – 28. Янис Карабельов), 20. Антонио Перера (46‘ – 30. Лъчезар Балтанов) – 7. Мохамед Брахими, 31. Уме Емануел (75‘ – 40. Кристиан Начукву), 16. Самуел Акере (63‘ – 9. Мартин Секулич)

РЕЗЕРВИ: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 42. Ивайло Видев, 14. Фаустас Степонавичус