Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев разгроми Бохемианс в последната си контрола в Анталия

Ботев разгроми с 4:0 чешкия Бохемианс (Прага) в последната си контрола в Анталия. Така възпитаниците на Милен Радуканов записаха 2 победи, 2 равенства и 1 загуба, с голова разлика 10-6, в мачовете на турска земя. Мачът се игра на един от терените на Mardan Sports Complex при силен вятър.

Двубоят срещу чехите започна отлично за “канарчетата” и още в 8-ата минута резултатът бе открит, след като Петър Атанасов изпревари вратаря след пас на Тодор Неделев и вкара за 1:0. Само две минути по-късно пак той открадна топката пред пеналта, подаде към Курдов, но той не успя да продължи към Неделев и пловдивчани пропиляха шанс за бърз втори гол. В тези минути „жълто-черните“ организираха няколко добри атаки, при които липсваха последният пас и завършващият удар.

За цяло първо полувреме чехите опитаха няколко далечни шута, като само при един от тях Дучниш бе близо до целта. В 38-ата минута Ботев отново бе близо до попадение. Комбинация между Емил Аргиров и Йордан Христов отдясно завърши с центриране на последния, но защитник изпревари Курдов и изби на метър пред голлинията. Малко по-късно Христов пропусна сам срещу вратаря, след двойно подаване с Курдов.

В началото на втората част положенията пред вратата на чехите намаляха. В 51-ата минута бе най-добрият шанс за Бохемианс в мача, но Христо Иванов спаси удар Душнич отблизо. В 72-ата минута влезлият като смяна Николай Манчев покачи на 2:0, след като засече с красив удар от въздуха центриране на Аргиров отдясно. Още в следващата атака халфът изведе Данчо Христов зад защитата, крилото опита да прехвърли излезлия да го пресреща вратар, но би в ръцете му.

Преднината на Ботев стана класическа в 81-ата минута, когато Ангел Рахов се разписа след асистенция на Манчев – 3:0. Три минути по-късно Сашо Александров показа, че класата е вечна и с прехвърлящ удар от центъра оформи крайното 4:0. В последните секунди победата на Ботев можеше да стане още по-убедителна. Александров намери с атрактивен пас Светльо Петров в наказателното поле, а ударът на помощника на Милен Радуканов бе изваден с доза шанс от вратаря.

Противникът на „канарчетата“ излезе в титулярния си състав, като единственият отсъстващ бе капитанът им Павел Дресек, който пропусна мача заради контузия.

Ботев: Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов (60` Николай Димитров), Венци Бонев, Ивайло Димитров (82` Лазар Марин), Светослав Петров, Христо Телкийски (67` Николай Манчев), Йордан Христов (82` Лъчезар Ангелов), Тодор Неделев (46` Александър Александров), Петър Атанасов (63` Ангел Рахов), Атанас Курдов (46` Деян Христов).

Бохемианс: Ян Себек, Павел Мачашек, Ян Флачбарт,Томас Феник, Петер Очован, Петр Хайек, Димитри Лианцевич, Павел Грънзар, Ондрей Сзабо, Олег Дучниш, Жири Сислер (Патрик Мишак, Стенли Ибе, Петр Янда)

бележка: Възможно е да има допуснати неточности в имената на футболистите на Бохемианс при превода им на български език.