Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев продължава напред за Купата след убедителна победа

Ботев победи със 6:1 Евроколеж в реванша от 1/16 финалите за Купата на България и с общ резултат 9:1 се класира за следващата фаза. Освен отбелязаните 6 гола, „канарчетата“ пропуснаха множество положения пред вратата на „колежаните“. Ферарио Спасов пусна в игра четирима юноши, трима от тях бяха в стартовия състав.

Първото попадение падна чак в 22-ата минута, като негов автор бе Станислав Костов. 7 минути по-късно Костов се разписа за втори път, след като получи перфектен извеждащ пас от Костадин Дяков. В 33-ата минута младият нападател бе близо до своя хеттрик, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. В 40-ата минута Артур Енрике направи резултата класически, след като преодоля много красиво Георги Александров.

В началните минути на втората част играта бе равностойна. В 48-ата минута Евроколеж стигнаха до първото си чисто положение, след като Стоян Ангелов свали топката на Вранчев, който се опита да прати топката покрай Шеткус, който обаче се намеси отлично и изби с крак. В 57-ата минута Ивайло Димитров нахлу в наказателното поле на гостите и пусна към Ангел Рахов, който покачи на 4:0.

В 68-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, която любимецът на „жълто-черната“ публика Васил Василев реализира. В 75-ата минута Станислав Костов оформи своя хеттрик, след като се разписа след нова асистенция на Костадин Дяков. 5 минути по-късно и Дяков записа името си сред голмайсторите. Халфът на „канарчетата“ бе изведен сам срещу стража на „сините“ и без проблем го преодоля, като по този начин оформи крайния резултат.

Съставът на Ботев: Христо Иванов (46` Ернестас Шеткус), Ивайло Димитров, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Петър Караджов, Мариян Огнянов (46` Петър Чобанов), Артур Енрике, Костадин Дяков, Петър Атанасов, Станислав Костов.