Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев победи Сливен в ЕЮГ до 19 години

Ботев победи Сливен с 2:1 в мач от последния кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Головете за успеха на „канарчетата“ вкараха Константин Атанасов и Николай Парнаров.

Двубоят започна с натиск на „жълто-черните“ и на няколко пъти момчетата на Тодор Зайцев пропуснаха да открият резултата. В 22-ата минута Константин Атанасов изведе ботевистите напред с много красив удар от 35 метра. След това попадение Ботев продължи да натиска и в 34-ата минута Тодор Неделев асистира на Николай Парнаров, който остана сам срещу вратаря на Сливен и направи 2:0. До почивката нямаше други опасни положения пред двете врати.

През втората част „канарчетата“ се отпуснаха и гостите държаха инициативата, но нямаха чисти положения пред вратата на Цветан Николов. Все пак в 75-ата минута Сливен върна един гол, след хубав пробив на играч през центъра и добър удар в долния десен ъгъл. До края на мача Ботев успя да задържи преднината си, а гостите завършиха мача в намален състав, след като играч в оранжево бе изгонен от главния съдия за обидни реплики.