Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев Пловдив и Етър не си вкараха гол

etar botev

Ботев и Етър завършиха 0:0 в дербито на 18-ия кръг от Източната „Б“ група. Двата отбора изиграха равностоен мач, в който „канарчетата“ бяха по-близо до победата.

През първото полувреме двата отбора играха предпазливо и се стремяха повече да не сгрешат в защита, отколкото да пробват нещо интересно в предни позиции. Логично това доведе до почти пълна липса на интересни ситуации пред двете врати и за цяло полувреме съперниците създадоха по едно добро положение.

В 16-ата минута Георги Какалов бе изведен сам срещу Христо Иванов и стреля опасно от малък ъгъл, но вратарят спаси. В 29-ата минута късметът покри домакините и топката на два пъти срещна гредите зад Цветомир Цанков. Димо Атанасов центрира отляво, Деян Христов засече топката с глава и я изпрати в дясната сглобка на вратата, тя се върна в полето, където Мариян Огнянов от воле нацели левия стълб.

През втората част Ботев бе малко по-активен и получи своите шансове за краен успех. Първо в 65-ата минута Йордан Христов бе изпуснат от защитата на домакините и стреля отблизо, но Цанков показа рефлекс и спаси с крак.

10 минути по-късно Георги Какалов изпусна най-чистото положение за футболистите на Цанко Цветанов, след като получи топката на 5 метра от вратата на Христо Иванов, но стреля покрай гредата. В 83-ата минута след меле в наказателното поле на домакините Петър Атанасов стреля към вратата на Етър, но защитник в лилаво изчисти от голлинията. Последната възможност се откри пред Деян Христов, който не уцели топката с глава, оставен непокрит фронтално срещу вратата.

Ботев: Христо Иванов, Ангел Рахов, Венци Бонев, Радослав Бачев, Ивайло Димитров, Светослав Петров (79-Петър Атанасов), Христо Телкийски, Мариян Огнянов, Димо Атанасов, Йордан Христов (82-Валентин Веселинов), Деян Христов

Етър: Цветомир Цанков, Давид Битсенду, Ивайло Русев, Александър Томаш, Венцислав Йорданов, Радослав Анев, Диян Димов, Мартин Станкев (83-Джихат Кямил), Юсеф Идриси (61-Александър Русков), Георги Какалов, Тодор Колев (66-Христо Господинов)

жълти картони: Идриси (Етър), Д.Атанасов (Ботев)

главен съдия: Радослав Станев
помощници: Александър Атанасов, Пламен Хаджийски

Мачът минута по минута можете да видите тук.

Фотогалерия от срещата можете да видите тук.