Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев изпусна ЦСКА в София

Ботев Пловдив изпусна  ЦСКА насред София в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Двубоят на ст. Българска армия завърши наравно 1:1, след като Тодор Неделев изведе жълто-черните напред в средата на първото полувреме, а домакините изравниха с рикошет в 79-ата минута. Фелипе Бризола пропусна златен шанс да донесе победата сам срещу вратаря минута преди края.

„Канарчетата“ изиграха много добро първо полувреме. Момчетата на Николай Киров се групираха отлично в собствената половина и контраатакуваха опасно на висока скорост, с което създадоха много проблеми на своите домакини.

Първата опасност в мача бе пред вратата на пловдивчани. В 5-ата минута Неделев се засуети пред собственото наказателно поле и позволи на Кубемба, а да му отнеме топката и да шутира, но Иван Чворович се намеси вещо и спаси.

Ботев показа острите си зъби три минути по-късно. Лъчезар Балтанов, който изигра юбилейния си мач номер 100 за клуба, и Серкан Юсеин си размениха пасове в центъра, след което капитанът опита да изведе Крум Стоянов сам срещу вратаря, но крилото не успя да поеме топката и пропусна отлична възможност.

Стоянов се реваншира за грешката четвърт час по-късно, когато спринтира в половината на ЦСКА и пусна вляво от себе си към Фернандо Виана. Бразилецът смени рязко посоката и принуди Николай Бодуров да го фаулира – дузпа за Ботев и жълт картон за защитника.

Тодор Неделев не сгреши от бялата точка и с шут в долния ляв ъгъл направи 0:1.

Четири минути след гола отново Крум Стоянов проби отляво и центрира по земя към Дуде Ндонгала, който стреля с левия крак, но топката срещна тялото на бранител.

До края на полувремето чисти положения пред двете врати липсваха, но контрите на Ботев бяха доста опасни и на няколко пъти „канарчетата“ пропуснаха да удвоят аванса си.

Второто полувреме започна с два опасни удара на халфът на ЦСКА Тиаго, които преминаха встрани от вратата на Чворович.

В 63-ата минута Ботев организира поредната си контра чрез Виана, Стоянов и Неделев, но последните двама един след друг не взеха вярното решение да подадат към намиращия се в голова позиция бразилец.

В 70-ата минута „армейците“ създадоха най-добрата си ситуация в мача, след като Манолев центрира по тревата към Кубемба, но таранът не достигна до топката.

Домакините се хвърлиха в атака и стигнаха до равенството в 79-ата минута. След опит за прострелно центриране на Густаво Кулма топката направи двоен рикошет, отклони се от крака на Лазар Марин и изненада Чворович – 1:1.

Жълто-черните можеха да вземат мача в самия му край. Първо в 89-ата минута последователно бяха блокирани удари на Фернандо Виана и Тодор Неделев, а в добавеното време влезлият на смяна Фелипе Бризола пропусна сам срещу вратаря.

До края и Неделев можеше да донесе трите точки, но не уцели вратата от удобен фаул.