Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев II излъга Марек – 1:0 в Пловдив

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се завърна на победния път. В среща от 11-ия кръг на Втора лига „канарчетата“ се наложиха с 1:0 над Марек (Дупница).

Успехът дойде много трудно, а победното попадение реализира Иван Василев. По този начин „жълто-черните“ спряха негативната серия от три поредни загуби.

Мачът стартира перфектно за пловдивчани и след по-малко от 180 секунди момчетата на Стефан Стоянов ликуваха. Димитър Пройчев центрира от корнер, а Иван Василев на първа греда с глава засече топката, която влетя в далечния ъгъл за 1:0.

Гостите отговориха две минути по-късно, когато получиха опасен свободен удар на 20 метра от вратата, но изпълнението спря в стената. В 11-ата минута техничен удар на Никола Гелин мина покрай гредата.

В 15-ата минута опасен удар от дистанция на „червените“ не намери целта. С течение на времето натискът на дупничани се засилваше, а в 22-ата минута Християн Славков се намеси решително, избивайки удар на Милен Иванов.

Последваха нови два опасни удара към вратата на Ботев, преди да се стигне до 30-ата минута, в която Иван Василев направи фрапантен пропуск. Нападателят получи извеждащ пас от Никола Гелин и остана абсолютно необезпокояван срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее и стреля в него.

В 33-ата минута след центриране от корнер Атанас Чернев засече с глава, но над напречната греда. В 40-ата минута Иван Василев центрира отдясно, Благовест Данчев овладя на точката на дузпата и от прекрасна позиция стреля, но ударът му не намери вратата, като по този начин пловдивчани пропиляха нов златен шанс.

След почивката играта бе изпълнена с грешки от страна и на двата тима. Гостите имаха владение на топката, но много трудно пробиваха отбраната на „канарчетата“.

В 60-ата минута опасен удар на „жълто-черен“ футболист се спря в бранител на Марек. 2 минути по-късно удар на Иван Василев отдясно по атаката бе спасен от вратаря.

В 66-ата минута Петър Вуцов пусна отличен пас към Иван Василев, който напредна и шутира от добра позиция, но стражът отново спаси. До края на мача гостите се опитаха да осъществят натиск, но се отчетоха с едва един много опасен удар, дошъл в 84-ата минута, но топката мина покрай вратата.

С днешната победа „канарчетата“ се изкачиха до 9-ата позиция във временното класиране с актив от 14 точки.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Станислав Работов, Атанас Чернев, Мартин Христов, Димитър Балинов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Стефан Попов, Пламен Цончев, Никола Гелин

РЕЗЕРВИ: Християн Карастойков, Венцислав Богданов, Благовест Величков, Атанас Стоименов, Даниел Гичев, Юсеин Касов, Петър Вуцов