Предстоящ мач:

Ботев - Арда

Ботев и Черно море не си отбелязаха гол във Варна

Ботев Пловдив завърши наравно 0:0 като гост на Черно море в двубой от 19 кръг на Първа лига. Ремито е пето поред за възпитаниците на Николай Киров в първенството, а след него “жълто-черните” са непобедени във вече 13-и пореден мач, в това число и двубоите за Купа България.

Срещата на стадион “Тича” се игра под непрекъснат дъжд, който отне от техническите дойстойнства на мача и даде приоритет на единоборствата.

Головите ситуации пред двете врати бяха твърде малко, като двете най-изгодни ситуации за “канарчетата” се откриха пред Фернандо Виана, но и в двата случая бразилецът бе спрян от вратаря на домакините Емил Михайлов.

Капитанът на “моряците” Георги Илиев нацели гредата в края на първото полувреме, а след почивката Иван Чворович спаси удар на Антон Огнянов.