Предстоящ мач:

Марибор - Ботев

Ботев допусна болезнен обрат срещу Лудогорец у дома

Ботев Пловдив допусна болезнена загуба от Лудогорец в двубоя между двата отбора от 9 кръг на Първа лига.

В мач с две лица на базата в Коматево “канарчетата” изиграха страхотно първо полувреме, в което взеха аванс от два гола, а след почивката допуснаха обрат до 2:3.

Наставникът на “жълто-черните” Николай Киров направи две промени в стартовия състав от последните мачове, като вместо Лъчезар Балтанов и Стивън Петков двубоя започнаха Серкан Юсеин и Антонио Вутов, които действаха зад забития на върха на атаката Диого Кампос.

Тодор Неделев, който носеше капитанската лента и Густаво Афонсо стартираха на двата фланга. Дефанзивният вал пред Даниел Кайзер бе в обичайния си вид. Кристиан Димитров и Костадин Ничев в центъра на отбраната, Филип Филипов и Йордан Минев на бековете и Радослав Терзиев в ролята на опорен халф.

Тази единадесеторка в жълто-черно изнесе много силно първо полувреме, в което имаше пълно надмощие над 7-кратния шампион на България.

“Канарчетата” заиграха агресивно, бързо и комбинативно още от първия съдийски сигнал и шокираха своите гости с два бързи и много красиви гола, дело на Серкан Юсеин в 8-ата и Тодор Неделев в 14-ата минута. И при двете попадения дейно участие взе много активният по левия фланг Густаво Афонсо.

Бразилецът спечели приемущество в половината на Лудогорец с дрибъл и пусна вляво в наказателното поле към Серкан, който финтира хладнокръвно бранител и простреля Ренан Дос Сантос за 1:0.

6 минути по-късно поредният пробив на Густаво бе спрян с нарушение на около 25 метра от вратата на разградчани, а Тодор Неделев изненада Ренан с великолепен шут в горния десен ъгъл за 2:0.

Ботев продължи да доминира и пропусна да съкруши евроучастникът в края на полувремето, когато от чиста позиция Кристиан Димитров стреля с глава в ръцете на вратаря.

Пловдивчани започнаха по-коренно различен начин втората част и допуснаха бързо изравняване на резултата.

В 58-ата минута гостите намалиха с гол на Козмин Моци от дузпа за 2:1, а в 63-ата Мей Махлангу вкара с глава за 2:2.

Още в следващата атака Клаудиу Кешеру пропусна да направи обрата пълен, като отблизо не успя да уцели рамката.

Ботев създаде първа опасност след почивката в 71-ата минута, когато Тодор Неделев проби сам отбраната в зелено и стреля с десния крак, но топката рикошира в защитник и премина над гредата.

“Канарчетата” загубиха мача минута преди края на редовното време, когато след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле оставеният непокрит Марселиньо отблизо вкара за 2:3.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 10. Серкан Юсеин, 39. Антонио Вутов (75’ 17. Лъчезар Балтанов), 8. Тодор Неделев -капитан, 93. Густаво Афонсо (66’ 20. Стивън Петков), 9. Диого Кампос (85’ 16. Васил Шопов