Ботев и Марица завършиха наравно в контрола

Статията е публикувана на 06 Октомври 2017, 13:10
Размер на шрифта

"Ботев" успя да стигне само до равенство срещу втородивизионния "Марица" в контролна среща, с която двата отбора запълниха паузата в първенството. Проверката се игра на помощния терен на базата в "Коматево" и приключи при резултат 2:2.

Тимът от Кършияка поведе през първото полувреме с попадение на юношата на "Ботев" Венцислав Гюзелев, а друг бивш играч на "канарчетата" - Костадин Дяков удвои преднината на своя тим още преди почивката.

Момчетата на Николай Киров стигнаха до равенството с късни попадения. Първото от тях бе дело на Алваро Юлиано, който вкара в типичния си стил със силен удар отдалеч, а ремито бе фиксирано от автогол на гостите.

Няколко основни футболисти на "жълто-черните" не взеха участие в приятелския мач. Освен националите Тодор Неделев и Цветомир Панов, срещата пропуснаха още капитанът Лъчезар Балтанов, Фернандо Виана, Дуде Ндонгала, Серкан Юсеин, Пламен Димов и вратарят Иван Чворович