Ботев 3:1 Ботев U19

Статията е публикувана на 10 Ноември 2017, 12:49
Размер на шрифта

"Ботев" победи с 3:1 юношеската формация на клуба до 19 г. в двустранна игра на базата в "Коматево". В спарингa от две полувремена по 35 мин., шанс за изява получиха футболистите с по-малко игрови минути през сезона до момента.

Николай Киров подреди трима в отбрана пред Даниел Кайзер. В центъра на защитата бе Кристиан Димитров, а вляво и вдясно от него действаха съответно Радослав Апостолов и Лазар Марин. Пред тях в ролята на опорни халфове си партнираха Меледже Омнибес и Алваро Юлиано, а Густаво Афонсо бе другият вътрешен полузащитник. Крум Стоянов и Тони Тасев започнаха по крилата, а Стивън Петков и Кристиан Добрев водеха атаката.

Всички попадения в приятелския мач паднаха през първото полувреме. Резултатът още в началните минути откри Крум Стоянов, който се възползва от извеждащо подаване на Меледже и с диагонален удар вкара за 1:0.

Малко по-късно малките "канарчета" изравниха след много добра комбинация в атака. Точен за отбора на Тодор Киселичков бе Димитър Богданов който се възползва от асистенция на Здравко Жилов и направи резултата 1:1.

Отново Крум Стоянов изведе представителния тим напред, а Стивън Петков засече центриране на Тасев за 3:1 в края на първата част.

През второто полувреме голмайсторът за юношите Димитър Богданов замени Кристиан Добрев в състава на първия отбор, а малко преди края Тони Тасев излезе заради болка в аддуктора, като на негово място се появи защитникът Васил Василев.

Останалите 9 състезатели останаха на терена през цялото времетраене на двубоя.